Turystyka


Górskie wędrowanie Co roku do Piwnicznej przybywa masa turystów plecakowych, aby podziwiać wspaniałe widoki, upajać się ciszą, spokojem i niezmąconą przyrodą. Są to przeważnie grupy studentów, którzy odwiedzają schroniska górskie szczególnie w okresie wakacyjnym nie brakuje też stałych bywalców, amatorów górskich wycieczek, którzy przyjeżdżają z wielkich aglomeracji miejskich do Piwnicznej, aby reperować swoje zdrowie i zaczerpnąć świeżego powietrza.

 

 

 

Jedną z popularnych atrakcji jest spływ łodziami Popradem. Zaczyna się on w Piwnicznej Zdrój a kończy w Rytrze. Wspaniałe widoki rozciągające się wzdłuż trasy spływu, z pewnością pozostawią niezapomniane przeżycia. Organizujemy wycieczki piesze i objazdowe na Słowację z przewodnikiem. Nieopodal ośrodka znajduje się przejście graniczne na Słowację.

 

 

 

Na wszystkich turystów czekają setki kilometrów szlaków i ścieżek spacerowych. Kolarstwo górskie - Podobnie jak większość Beskidów, teren gminy jest pokryty gęstą siecią szlaków rowerowych. Ogromnym atutem tych okolic z punktu widzenia rowerzysty górskiego jest duża liczba leśnych bitych dróg, które nierzadko wiodą na wysokie grzbiety. Przeważnie nie prowadzą nimi żadne szlaki, nie wszystkie są też oznaczone na mapach. Niemniej jednak opisywane są one w przewodnikach, ponieważ poruszanie się nimi jest znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze (zarówno dla turystów jak i dla przyrody).

 

 

Do popularnych tras rowerowych na terenie gminy należą:

Kosarzyska - Zaczerczyk - Piwniczna
dł.trasy 10,5km; różnica poziomów 270m, stopień trudności-średnia

 

Sucha Dolina - Obidza - Rogacz - Niemcowa - Błankowa - Kosarzyska
dł.trasy 18km, różnica poziomów 580m, stopień trudności - bardzo trudna

 

Sucha Dolina - Zwór - Świni Groń - Piwowarówka - Piwniczna
dł.trasy 11,5km, różnica poziomów 360m, stopień trudności - bardzo trudna

 

Piwniczna Zawodzie - Skorupy - Jarzębaki - Łomnica Zdrój - Piwniczna
dł.trasy 15,5km, różnica poziomów 340m, stopień trudności - średnia

 

Zimą najbardziej rozpowszechnioną dyscypliną sportów na terenie gminy jest narciarstwo, toteż najpopularniejszymi urządzeniami sportowo-rekreacyjnymi są wyciągi narciarskie.

 

 

Stacja narciarska Wierchomla położona jest na połud.-wsch. od Piwnicznej Zdrój w odległości ok.12 km. Wyciągi zlokalizowano na zboczach otaczających wioskę Wierchomla Mała, nad którą wznosi się szczyt Pusta Wielka (1062 m n.p.m.). Przy wyciągach znajduje się przystanek PKS oraz parking na 250 samochodów.

Obecnie w Suchej Dolinie działa 9 wyciągów narciarskich, ich uzupełnieniem są dwa położone w nieodległych Kosarzyskach. Razem daje to 11 urządzeń o łącznej długości ponad 4 kilometry. W ciągu godziny mogą przewieźć ponad 5200 narciarzy, na których czeka ponad 10 kilometrów tras narciarskich o różnej skali trudności. Najdłuższa trasa liczy 1.5 km długości, co przy różnicy wzniesień 218 metrów czyni ją atrakcyjną nawet dla najbardziej wymagających amatorów białego szaleństwa.

 

 

 

OŚRODEK FILARÓWKA

WYPOCZYNEK W UZDROWISKU DLA KAŻDEGO

Uzdrowiskowy mikroklimat, relaksująca bliskość lasów i gór, źródlana, krystalicznie czysta woda, pozwolą Państwu oderwać się od codziennych spraw.

TURYSTYKA W REGIONIE

PIWNICZNEJ-ZDRÓJ ORAZ OKOLICY

Co roku do Piwnicznej przybywa masa turystów plecakowych, aby podziwiać wspaniałe widoki, upajać się ciszą, spokojem i niezmąconą przyrodą.

ATRAKCYJNA LOKAZLIACJA

NASZEGO OŚRODKA WYPOCZYNKOWEGO

W południowej części Beskidu Sądeckiego nad rzeką Poprad, wśród gór i lasów, na wysokości ok.450 m npm. położone jest miasteczko Piwniczna.

O nas - filarówka

Ośrodek wypoczynkowy Filarówka w Piwnicznej Zdrój zaprasza Państwa do, położonego w jednym z najbardziej malowniczych zakątków Beskidu Sądeckiego.

Uzdrowiskowy mikroklimat, relaksująca bliskość lasów i gór, źródlana, krystalicznie czysta woda, pozwolą Państwu oderwać się od codziennych spraw i spędzić w naszym ośrodku czas zdrowo i przyjemnie.

Dane kontaktowe

Ośrodek Wypoczynkowy FILARÓWKA
33-350 Piwniczna Zdrój, ul. Borownice 5

 

Telefon18 446 40 47
Telefon606 779 298

 

ING 94 1050 1399 1000 0090 6181 6089

 

e-mail: biuro@filarowka.com